2 Mayıs 2010 Pazar

her güzel şey bitermiş..

Bir Paskalya tatilinin daha sonuna geldik.. yarın sabah yine ingiltere yolcusuyum..
şimdi bbc'den baktım. coventry'de hava yarın 12 derece ve sağanak yağışlı.. ben tam bahar moduna girmişken yapılır mı şimdi bu??

4 yorum:

 1. ingiltere'de neredesin? memnun musun, önerir misin? açıkçası ingiltere'den burs almak zor diye duydum, irlanda düşünüyorum, doktora başvurularım var da.. avrupa'da okumayı hiç ama hiç istemiyorum, 3 sene katlanacağım bir yer olsun, tek derdim bu şu anda.

  YanıtlaSil
 2. selam..

  ben unv. of warwick'te iki senelik bir master programındayım ekonomi üzerine. kendi üniversitemi ekonomi alanında iyi olduğu için seçmiştim ama iki senedir yaşadığım şehre bakınca çok da mantıklı bir karar değilmiş. :)
  ama yine de ing.den memnunum. abd'de hiç bulunmadım ama tarihi/kültürel dokusu açısından bana avrupa oldukça ilginç geliyor. ingiltere, fransa ya da italya gibi bir ülkede bir kaç sene yaşamak enteresan bir deneyim.. içinde yaşarken de burda onu hissediyorsun, o yüzden seviyorum. londra ya da başka büyük bir şehirde olsaydım daha da severdim :) ingiltereyi tavsiye ederim o yüzden. benim tavsiyem üç sene katlanacağım bir yer olsun diye bakma, aynı bakış açısına ben de sahiptim, ama geldikten sonra insan farklı hissediyor. y.dışında öğrenci olmak farklı bir deneyim, benim açımdan ldr dışında büyük bir sorun olmadı, ama şu yaşımda çok şey kattı ;) o yüzden tadını çıkarabileceğim bir yere gitmeni tavsiye ederim. 2-3 sene insanın hayatında önemli bi süre.
  ben okuldan burs almadığım için bilemiyorum ama backgroundun iyiyse neden olmasın? phd yapan bir sürü türk var..
  dublinde çok yakın bir arkadaşım master yapmıştı, ülkeye aşık olarak ayrıldı.irlandalılar sıcak kanlı şeker insanlar.
  bir de avrupada okumanın bi diğer avantajı seyahat etme imkanı çok. 3 sene içinde bütün avrupayı dolaşabilirsin. çok da ucuz çünkü..

  of çok uzun yazdım ;) başvurularda bol şans

  YanıtlaSil
 3. cevabın için teşekkürler :) iyi ki uzun yazmışsın, çok sevindim görünce :) ben de önyargılı olmamaya çalışıyorum ama hayalim amerika'ydı, erkek arkadaşım orda, ben gidemiyorum diye ayrıldık da zaten. o yüzden nereye gidersem gideyim umrumda değil, depresifim şu an :p

  dublin için herkes çok güzel diyor, ben de açıkçası ingilizce konuşulan bir yer istiyorum. fransızcam yok, almancam ise çok kötü, hep yanlış cümleler kuruyorum, anlaşılmıyorum, 3 ay kadar avusturyada bir okulda proje yapmıştım, tatil için avusturyaya bayılırdım, kaldığım süre içinde nefret ettim :(

  ay neyse çok sızlandım, başını daha fazla şişirmiyim, tekrar teşekkürler cevabın için :)

  YanıtlaSil
 4. rica ederim :) başka sormak istediğin bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım bildiğim kadarıyla.
  tek tavsiyem sevebileceğin ve ders çalışmak dışında birşeyler yapabileceğin büyük bir yere git. dediğim gibi yurtdışında yaşamak farklı bir tecrübe, ben 10 senedir ailemden ayrı yaşamama rağmen farklı şeyler kattığını düşünüyorum bana. umarım senin için de öyle olur..
  geri kalan herşey için de bol şans..

  YanıtlaSil