15 Mart 2010 Pazartesi

Black and White Party @ the Tower


İngilteredeki hayatımı yazıp da düzenlediğimiz çılgın partiyi atlamak olmaz..

Daha önce de bahsetmiştim, evdeki genç nüsufun ısrarları üzerine bir parti düzenleme işine giriştik..Hemen Facebookta bir grup kuruldu, admin'ler olarak arkadaşlarımını davet ettik. partimizin teması "siyah beyaz"dı. ^Herkese siyah ve/veya beyaz giymeleri konusunda ricada bulunuldu. Yalnız herkes o kadar ciddiye almış ki durumu bir sürü insandan mesaj geldi. "Benim siyah pantolonum yok, jean ve siyah t-shirt giysem olur mu" diyen, ya da "Bir tek karate elbiselerim var onlarla gelsem olur mu" diyen.. Onların hepsine "nasıl giyinirsen giyin yine gel" dedik ve başladık beklemeye. yaklaşık 200 kişi çağırılmıştı (facebook aracılığıyla görebiliyorum davetli sayısını, yoksa oturup saymadım tabi ki) Allahtan o gece bizim bölümün düzenlediği "economics summit"in gala yemeği vardı da katılımcı sayısı sadece :)) 100'le sınırlı kaldı..

O gün Helen (Bölüm arkadaşlarım Irish chic taktılar adını) bütün gün evi temizledi. Tescodan gelen siparişleri yerleştirdi, bir sürü siyah-beyaz balon şişirdi. Evin dışı da dahil olmak üzere onları her yere astı/dağıttı. Evi düzenledi. Çünkü işleri pre-party ve after-part cleaning olarak paylaşmıştık.

Yaşanan iki aksilik dışında gayet eğlenceli geçti. Korktuğumuz gibi kapıya polis dayanmadı, onun yerine birisi içip içip bayılınca ve bir saat boyunca ayıltılamayınca ambülans çağırıldı sabahın 4ünde.. Bir de daha parti yeni yeni başlamışken hintli bi kız salonda kustu :) onun davet eden arkadaş kibarca taksiye bindirip kızı postaladı..

Tabi bu kadar sapıtılan bir ortamda tek ayık olmak bir açıdan iyi -insanlara bak bak gül- bir açıdan kötü -bu ev nasıl temizlenicek endişesi taşıyan tek kişi bendim. ama korktuğumuz kadar olmadı, bunun üzerine mayıs sonu haziran başı gibi bir yaz partisi düzenlenme kararı alındı :)

parti öncesi her yer temiz herşey düzenliyken:ev arkadaşlarım & me. bu arada bu oda da bizim yemek odamız, tam bir ingiliz evi, iğrenç yeşil duvar kağıdı, çiçekli perdeler ve kocama altın rengi bir avize..

during the party (ilk resim koridor, buraya kadar doluydu ev. ikinci resimde buzdolabında yer kalmadığı için kara yatırılmış kolalara dikkat)


after party cleaning (bu arada şişeleri toplayan kim tanımıyorum :))Hiç yorum yok:

Yorum Gönder