22 Ocak 2010 Cuma

London Time!!!

Londrayı bundan yaklaşık beş sene önce ilk gördüğümde neredesye aşık olmuştum. bana çok karakteristik ve farklı gelmişti.. ama bir şehri güzel yapan anladım ki beraber paylaşılan kişiymiş.. londra bu defa dr mcdreamy ile birlikte gidince çok daha güzeldi.. şehrin güzelliğine bir de noel için yapılan hazırlıkların güzelliği eklenince eksi bilmem kaç derecelere varan soğuğa ve çılgınlar gibi yağan kara rağmen londra sokaklarını arşınlamak müthiş zevkliydi..
işte bizim objektifimizden londra..

Hyde park'ta noel nedeniyle kocaman bir panayır kurulmuştu, çılgın soğuğa rağmen ingilizler çoluk çocuk doluşmuşlardı yine de.. ikinci foto piccadilly circus, ünlü eros heykelini kar küresine çevirmişlerdi. üçüncü foto adını unuttuğum bir alışveriş merkezi, piccadilly streeti regent streete bağlıyor. dördüncü resim ise karlar altında buckingham sarayı..

ilk resim wetminster abbey, taa 11. yüzyılda kurulmuş devasa bir kilise. 2. tabi ki big ben, 3. london eye - ki biz de bindik, şiddetle tavsiye olunur.. çok keyifliydi, 4. resim london bridge, aslında burada bir exhibition var. ama biz tower of london'ı gezerken o kadar yorulmuştuk ki sadece dışarıdan bakmakla yetindik..

1-2 st paul's cathedral, 3. tekrar london bridge, 4. ortada komik swiss re building olmak üzere modern londra..


bunlar da london eye'dan gece manzarası -- london by night :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder